МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ гриж міжхребцевого диска

Остеохондроз

Захворювання опорно-рухового апарату остеохондроз невгамовно прогресує в останні роки. Простежується не дуже приємна тенденція-поширення захворювання серед молодих людей. Причиною цього явища є малорухомий спосіб життя (тривале сидіння) або ,навпаки,надмірне перевантаження спини.

Захворювання перебігає повільно ,але з прогресуванням та розвитком ускладнень:формуванням міжхребцевих кил /гриж/, унко-вертебрального артрозу, артрозу реберно-грудинних , реберно-хребцевих та міжхребцевих з"єднань. Проявами хвороби є біль у шиї,грудному чи поперековому відділі ,скутість,м"язеве напруження ,та найголовніше-защемлення грижею диска нервового корінця . Симптоми у цьому випадку дуже яскраві :гострий біль в руці /якщо грижа диска у шийному відділі/чи в нозі /якщо грижа в поперековій ділянці/,затерпання , зменшення сили у відповідних групах м"язів,обмеження рухів.

Що робити у такому випадку? Найкраще одразу звернутись до лікаря невролога та зробити повноцінне обстеження- МРТ!

За отриманими результатами лікарем складається план лікування,складовими якого обов"язково є протизапальні,знеболюючі, міорелаксанти периферичної дії, вазоактивні,проти набрякові ліки та фізіотерапевтичні заходи. Електротерапія, мікрохвильова резонансна терапія міліметрового та дециметрового діапазону, лазеротерапія зональна та сегментарна, фонофорез, кріотерапія і це далеко неповний перелік фізіотерапевтичних процедур, які дозволяють швидко та якісно зняти запальний процес,біль, відновити об"єм рухів,а головне - зменшити розміри між хребцевої кили(грижі).

Вчасне звернення до лікаря,повноцінне обстеження,якісне сучасне лікування є запорукою успішного лікування та профілактичним заходом , що дозволяє уникнути оперативного втручання.

Лікування між хребцевих кил без операції

Методи лікування між хребцевої кили поділяють на:

  • консервативні (медикаментозні ,не медикаментозні)
  • оперативні (нейрохірургічні операції)

Хірургічний метод лікування вирішує проблему кардинально: килу видаляють методом хірургічного втручання і біль проходить практично одразу. Проте, оперативний метод має свої недоліки: високий ризик рецидиву кили, травматизм навколишніх тканин викликає утворення рубця та злук. Тому нейрохірургічне лікування застосовують у випадку неефективності консервативних заходів.

За тривалий час лікування пацієнтів з між хребцевими килами власними спостереженнями ми згрупували основні покази до нейрохірургічного втручання:

  • різкий сильний біль, що не реагує на протизапальні засоби та блокади
  • відсутність зменшення болю та симптомів хворого при застосуванні ліків через 15 днів
  • відсутність зменшення болю та симптомів хворого при застосуванні ліків та фізіотерапевтичних заходів через 15 днів
  • неефективність консервативних засобів будь який термін при появі зменшення сили в руці чи нозі (залежить від локалізаціі кили) та розладів чутливості

Міжхребцева кила ефективно лікується консервативними методами при вчасному зверненні пацієнта до лікаря. Поєднання медикаментозного лікування, засобів сучасної фізіотерапії та рефлексотерапевтичних методів призводить до:

  • зменшення болю, набряку, запалення
  • покращує кровоциркуляцію та лімфо відтік з зони запалення
  • зменшує розміри випинання кили
  • зменшує компресію нервових структур

На базі МЕДИЧНА ПРАКТИКА ЗДОРОВ”Я згрупований потужний арсенал сучасних апаратів з фізіотерапії, що дозволяє швидко та якісно лікувати широкий перелік захворювань в гострий період,а також проводити реабілітацію та профілактичні заходи. Розміщення діагностичного відділення, відділення фізіотерапевтичних процедур ,залу лікувальної гімнастики у одному корпусі - неабияка зручність для наших пацієнтів. Адже ця унікальна особливість забезпечує максимально зручний режим пересування хворих з гострими больовими синдромами при захворюваннях хребта та суглобів.

Кожному пацієнту ми надаємо можливість отримати високої якості консультативну та діагностичну допомогу лікарів нашого закладу, отримати максимум інформації та рекомендації по лікуванню своєї хвороби на консиліумі лікарів, пройти курс лікування з використанням найсучаснішого фізіотерапевтичного обладнання за індивідуальною програмою з урахуванням усіх особливостей організму, що є запорукою успішного результату.

Записатись
на консультацію