ПОЛІНЕЙРОПАТІЯ ЛІКУВАННЯ МЕТОДАМИ РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ

  

Що таке полінейропатія ?

Полінейропатія (далі ПНП) - множинне ураження периферичних нервів.

Які причини виникнення і які бувають полінейропатії?

ПНП бувають спадково-обумовлені та набуті

Причинами развитку набутих ПНП найчастіше бувають інфекційно-алергічні агенти, порушення у системі імунітету (аутоімунні ПНП), порушення обміну речовин (дисметаболічні ПНП при атеросклерозі, при подагрі...),цукровий діабет (діабетична ПНП), гормональні порушення (дисгормональна ПНП при захворюваннях щитовидної залози...), під впливом шкідливих факторів (токсична ПНП), на тлі онкозахворювань (паранеопластична ПНП).

Яка суть захворювання полінейропатія?

По суті полінейропатія-множинне ураження нервових закінчень, найчастіше верхніх та нижніх кінцівок, результаті якого розвиваються рухові та чутливі розлади, формується порушення функції ходи. Значно рідше зустрічаються краніальна невропатіі-для прикладу диплегія лицевих нервів при лайм бореліозі. ПНП подляють на сенсорні, коли переважають чутливі розлади; моторні, коли переважають рухові розлади;змішані.

Окремо виділяють хронічну запальну демієлінізуючу ПНП, в основі розвитку якої першочергово страждає та руйнується мієлінова оболонка нерва (ПНП Гійєна-Баре)

На що скаржаться пацієнти з полінейропатією?

Пацієнти з ПНП скаржаться на затерпання, печію, повзання мурашок в китицях, стопах, такі хворі мерзнуть у кінцівки навіть у теплу пору року; присутня м`язева слабкість: спотикання при ході навіть по рівній поверхні, зменшення дистанції, яку раніше проходили, кульгавість, хитання при стоянні та ході через найпоширенішу для цієї хвороби скаргу "не тримають ноги". Частими проявами є трофічні розлади: сухість шкіри та лущення на китицях та стопах, ламкість нігтів, випадіння волосся в зоні іннервації уражених нервів, тріщини, що погано гояться.

Який перебіг полінейропатії?

Перебіг захворювання прогресуючий. Тому хворі потребують детального обстеження, планового лікування, регулярних профілактичних заходів

Наша Медпрактика має багаторічний досвід лікування хворих на ПНП.

Які особливості лікування полінейропатії у "Медпрактика Здоров"я"?

  рефлексотерапія      

Ми проводимо повноцінні обстеження та комплексне лікування, де поряд с медикаментозними призначеннями пацієнти відвідують сеанси фізіотерапії та рефлексотерапії:

Ультразвуковий фонофорез з лікарськими речовинами місцево або на рефлексогенні зони

Застосовується з метою поглиблення проведення протизапальних чи знеболюючих гелів у вогнище запалення, набряку, болю.

 

Квантова терапія - різновид лазеротерапії з більш глибоким проникненням у тканини

  

Мікрохвильова резонансна терапія

Лазеропунктура - застосовується завдяки вираженому протибольовому, протинабряковому ефекту. Крім цього, лазеротерапія покращує реологічні властивості крові, покращує мікроциркуляцію венозної крові та відтік лімфи, покращує утилізацію (засвоєння) глюкози та кисню тканинами, що особливо актуально при наявній гіпоксії та запаленні, які супроводжують полінейропатію.

  

Електропунктура та електротерапія застосовується з метою стимуляції ТА: протибольових точок акупунктури для зменшення болю; седативних чи тонізуючих ТА-з метою поглиблення та підсилення їх прямої дії.

Акупунктура з прогріванням полинними сигарами

Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається "блокування" больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт.

Масаж стоп точковий

Активно проходять заняття з лікувальної гімнастики.

Яка тривалість лікування полінейропатії?

Тривалість та схема лікування індивідуальна - за призначенням лікаря невролога, рефлексотерапевта з урахуванням ступення важкості захворювання, превалювання тих чи інших симптомів у кожного окремого пацієнта. У процесі лікування можлива корекція процедур, параметрів частоти, модуляції, експозиції, а також почерговості відпуску процедур, якщо цього вимагатиме стан пацієнта.

Які переваги лікування полінейропатії у "Медпрактика Здоров"я"?

Основною перевагою лікування полінейропатії у нашій клініці є, беззаперечно, можливість застосування ліків, акупунктури, рефлексотерапії та сучасної фізіотерапії! Крім цього, не менш важливою перевагою є ідивідуальний підбір процедур для кожного пацієнта з урахуванням типу перебігу, стадії, та причини полінейропатії! Такий комплексний подхід до лікування ПНП дозволяє зберегти об"єм активних рухів, зупинити розвиток чутливих та трофічних порушень, служить профілактикою ускладнень - діабетичної стопи або атеросклеротичної облітерації, котрі потребують хірургічного лікування.

Запорукою досягнення позитивного результату при лікуванні полінейропатії є своєчасне звернення до лікаря, продумана діагностична та лікувальна тактика.

Записатись
на консультацію